Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
stosowana wówczas, gdy zespół oceniających jest większy. Umożliwia to statystyczną analizę prawdopodobieństwa przypadkowego prawidłowego wskazania jednej z porównywanych próbek jako próbki bardziej zanieczyszczonej (mimo że różnica nie jest wyczuwalna).
Przeszkoleni oceniający powinni wykazać się określoną wrażliwością na obecność specyficznych substancji (deskryptorów). Powinni też umieć precyzyjnie opisywać ich zapach i smak, używając np. takich określeń, jak ziemisty, stęchły, aromatyczny lub przypominający plastyfikatory.
Wybrani oceniający nowo tworzonego zespołu nie powinni być uprzednio szkoleni. Powinni natomiast przejść trening w rozpoznawaniu subtelnych różnic między różnymi rodzajami zapachów i smaków.
Nowo wybranych oceniających należy zapoznać z metodami oceny zapachu i smaku, a zrobić to powinien doświadczony
stosowana wówczas, gdy zespół oceniających jest większy. Umożliwia to statystyczną analizę prawdopodobieństwa przypadkowego prawidłowego wskazania jednej z porównywanych próbek jako próbki bardziej zanieczyszczonej (mimo że różnica nie jest wyczuwalna).<br>Przeszkoleni oceniający powinni wykazać się określoną wrażliwością na obecność specyficznych substancji (deskryptorów). Powinni też umieć precyzyjnie opisywać ich zapach i smak, używając np. takich określeń, jak ziemisty, stęchły, aromatyczny lub przypominający plastyfikatory.<br>Wybrani oceniający nowo tworzonego zespołu nie powinni być uprzednio szkoleni. Powinni natomiast przejść trening w rozpoznawaniu subtelnych różnic między różnymi rodzajami zapachów i smaków.<br>Nowo wybranych oceniających należy zapoznać z metodami oceny zapachu i smaku, a zrobić to powinien doświadczony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego