Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
międzynarodowej jest bardzo aktywna, aby Schengen wprowadzić jak najszybciej - powiedział w Szczecinie.
Za projekty odpowiada od września 2003 wiceminister spraw wewnętrznych Leszek Ciećwierz. W listopadzie ówczesny szef resortu Krzysztof Janik mianował go nawet specjalnym pełnomocnikiem do stworzenia SIS.
Ciećwierz jest urzędnikiem, który cieszył się zaufaniem w rządzie Leszka Millera. To właśnie jemu przypadło wówczas organizowanie potężnych i kontrowersyjnych projektów teleinformatycznych, takich jak CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), czy TETRA (system łączności dla służb mundurowych). W gabinecie Marka Belki jego pozycja radykalnie osłabła. Coraz częściej mówi się, że wiceminister straci posadę m.in. z powodu bałaganu wokół SIS i SIRENE.
Na
międzynarodowej jest bardzo aktywna, aby Schengen wprowadzić jak najszybciej - powiedział w &lt;name type="place"&gt;Szczecinie&lt;/&gt;.<br>Za projekty odpowiada od września 2003 wiceminister spraw wewnętrznych &lt;name type="person"&gt;Leszek Ciećwierz&lt;/&gt;. W listopadzie ówczesny szef resortu &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Janik&lt;/&gt; mianował go nawet specjalnym pełnomocnikiem do stworzenia SIS.<br>&lt;name type="person"&gt;Ciećwierz&lt;/&gt; jest urzędnikiem, który cieszył się zaufaniem w rządzie &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt;. To właśnie jemu przypadło wówczas organizowanie potężnych i kontrowersyjnych projektów teleinformatycznych, takich jak CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), czy TETRA (system łączności dla służb mundurowych). W gabinecie &lt;name type="person"&gt;Marka Belki&lt;/&gt; jego pozycja radykalnie osłabła. Coraz częściej mówi się, że wiceminister straci posadę m.in. z powodu bałaganu wokół SIS i &lt;name type="org"&gt;SIRENE&lt;/&gt;.<br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego