Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06/04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
1982 roku i działa do dziś, choć w znacznie skromniejszym niż kiedyś wymiarze. Będąc w Nieborowie można do niej zajrzeć i na pamiątkę kupić wazon, talerz lub... gustowną popielniczkę.
Od 1945 roku, na prośbę ostatniego właściciela - Janusza Radziwiłła, opiekę nad dobrami nieborowskimi sprawował prof. Stanisław Lorentz. Jemu pałac i ogrody w największym stopniu zawdzięczają przetrwanie i charakter letniej rezydencji magnackiej. Dzisiaj w Nieborowie, wyremontowanym gruntownie pod koniec lat 60., jest dział warszawskiego Muzeum Narodowego. Pracuje w nim blisko sto osób, które czuwają nad pałacem, ogrodem i turystami.

Duch Anny Orzelskiej

Pałac to prawdziwa skarbnica dzieł sztuki, choć część zbiorów, m.in. bezcenne kolekcje
1982 roku i działa do dziś, choć w znacznie skromniejszym niż kiedyś wymiarze. Będąc w Nieborowie można do niej zajrzeć i na pamiątkę kupić wazon, talerz lub... gustowną popielniczkę.<br>Od 1945 roku, na prośbę ostatniego właściciela - Janusza Radziwiłła, opiekę nad dobrami nieborowskimi sprawował prof. Stanisław Lorentz. Jemu pałac i ogrody w największym stopniu zawdzięczają przetrwanie i charakter letniej rezydencji magnackiej. Dzisiaj w Nieborowie, wyremontowanym gruntownie pod koniec lat 60., jest dział warszawskiego Muzeum Narodowego. Pracuje w nim blisko sto osób, które czuwają nad pałacem, ogrodem i turystami.<br><br>&lt;tit&gt;Duch Anny Orzelskiej&lt;/&gt;<br><br>Pałac to prawdziwa skarbnica dzieł sztuki, choć część zbiorów, m.in. bezcenne kolekcje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego