Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
Heleny Modrzejewskiej. Od 1946r. działa w Zakopanem Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, nosząca imię Mieczysława Karłowicza. Najmłodszą w tym gronie jest założona w 1992 roku pierwsza w Polsce Państwowa Podstawowa Szkoła Artystyczna, utworzona przy Szkole Muzycznej i łącząca szkolnictwo ogólnokształcące z artystycznym.
Niewątpliwie jednym z większych wydarzeń kulturalnych w Zakopanem w ostatnich czasach było powstanie w 1985r. Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jest to pierwszy w dziejach Zakopanego stały teatr zawodowy. Dysponuje on siedzibą wydzieloną z dawnego Sanatorium im. T. Chałubińskiego przy ul. Chramcówki 15 (dziś, w 1995 - Hotel "Chałubiński"). Tam też odbywają się niekiedy spektakle gościnne innych zjeżdżających do Zakopanego teatrów.
Istnieje
Heleny Modrzejewskiej. Od 1946r. działa w Zakopanem Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, nosząca imię Mieczysława Karłowicza. Najmłodszą w tym gronie jest założona w 1992 roku pierwsza w Polsce Państwowa Podstawowa Szkoła Artystyczna, utworzona przy Szkole Muzycznej i łącząca szkolnictwo ogólnokształcące z artystycznym.<br> Niewątpliwie jednym z większych wydarzeń kulturalnych w Zakopanem w ostatnich czasach było powstanie w 1985r. Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jest to pierwszy w dziejach Zakopanego stały teatr zawodowy. Dysponuje on siedzibą wydzieloną z dawnego Sanatorium im. T. Chałubińskiego przy ul. Chramcówki 15 (dziś, w 1995 - Hotel "Chałubiński"). Tam też odbywają się niekiedy spektakle gościnne innych zjeżdżających do Zakopanego teatrów.<br> Istnieje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego