Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
rocznicę pamiętnej prapremiery Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie złoży wielkiemu dramaturgowi szczególny hołd.
16 marca 2001 zaprezentowane zostanie setne przedstawienie "Wesela" - sztuki przygotowanej na tej scenie w 1996 roku przez Adama Hanuszkiewicza.
Przedstawienie "Wesela" poprzedzi ślub i weselny orszak. Aktorzy zaproszą mieszkańców Olsztyna do teatru i przypomną o tej ważnej rocznicy dzięki specjalnie przygotowanemu programowi.
W centrum miasta pojawią się konne zaprzęgi wiozące weselników prosto do Ratusza, gdzie na schodach prezydent Olsztyna Janusz Cichoń udzieli aktorom odtwarzającym rolę młodej pary symbolicznego ślubu.
- Po tej barwnej uroczystości w iście bronowickim stylu, aktorzy pojadą do teatru, by obrzęd weselny kontynuować na scenie
rocznicę pamiętnej prapremiery Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie złoży wielkiemu dramaturgowi szczególny hołd.<br>16 marca 2001 zaprezentowane zostanie setne przedstawienie "Wesela" - sztuki przygotowanej na tej scenie w 1996 roku przez Adama Hanuszkiewicza.<br>Przedstawienie "Wesela" poprzedzi ślub i weselny orszak. Aktorzy zaproszą mieszkańców Olsztyna do teatru i przypomną o tej ważnej rocznicy dzięki specjalnie przygotowanemu programowi.<br>W centrum miasta pojawią się konne zaprzęgi wiozące weselników prosto do Ratusza, gdzie na schodach prezydent Olsztyna Janusz Cichoń udzieli aktorom odtwarzającym rolę młodej pary symbolicznego ślubu.<br>- Po tej barwnej uroczystości w iście bronowickim stylu, aktorzy pojadą do teatru, by obrzęd weselny kontynuować na scenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego