Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
jednakże ze względu na wagę sprawy trafił na wokandę Sądu Okręgowego w Warszawie. Prokurator bowiem w czynie kilkunastu oskarżonych zamiast wykroczenia dotyczącego lekkiego uszkodzenia ciała dopatrzył się występku z art. 122 cz. II k.k.
Jak wynikało z akt oskarżenia, w marcu 1925 roku zachorowała żona Stanisława Stachnika, trzydziestosiedmioletniego gospodarza we wsi Wieliszew w gminie Nieporęt. Objawy choroby według lekarzy nosiły wszelkie znamiona anemii i choroby nerkowej, które, rozwijając się stopniowo, doprowadziły jej organizm do zupełnego wyczerpania. Od września Stachnikowa nie wstawała już z łóżka; wypowiadała niezrozumiałe i bezsensowne zdania, utraciła na pewien czas mowę i chwilami sprawiała wrażenie umysłowo chorej.
Nie
jednakże ze względu na wagę sprawy trafił na wokandę Sądu Okręgowego w Warszawie. Prokurator bowiem w czynie kilkunastu oskarżonych zamiast wykroczenia dotyczącego lekkiego uszkodzenia ciała dopatrzył się występku z art. 122 cz. II k.k.<br>Jak wynikało z akt oskarżenia, w marcu 1925 roku zachorowała żona Stanisława Stachnika, trzydziestosiedmioletniego gospodarza we wsi Wieliszew w gminie Nieporęt. Objawy choroby według lekarzy nosiły wszelkie znamiona anemii i choroby nerkowej, które, rozwijając się stopniowo, doprowadziły jej organizm do zupełnego wyczerpania. Od września Stachnikowa nie wstawała już z łóżka; wypowiadała niezrozumiałe i bezsensowne zdania, utraciła na pewien czas mowę i chwilami sprawiała wrażenie umysłowo chorej.<br>Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego