Typ tekstu: Książka
Autor: Grzegorz Brzozowicz, Filip Łobodziński
Tytuł: 100 płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury.
Rok: 2000
Dla podkreślenia owej zwyczajnej otoczki wspólnie wymyślili nazwę przyszłej grupy- The Smiths (Smith to najpopularniejsze angielskie nazwisko, odpowiednik polskiego Kowalskiego czy niemieckiego Schmidta) . Odcinali się tym samym od mody na wyszukane nazwy typu Orchestral Manoeuvres In The Dark.
Kim był wówczas Morrissey? Molem książkowym, zwolennikiem lewicy politycznej, wegetarianinem, feministą, ascetą, wielbicielem amerykańskich protopunków New York Dolls Jak to pogodzić?) - i zdeklarowanym kawalerem. Z czasem, gdy The Smiths zdobyli już popularność, celibat Morrisseya bardzo denerwował dziennikarzy, którzy koniecznie chcieli przyłapać wokalistę na homoseksualizmie. Ten jednak wymykał się etykietkom, a na wszelkie aluzje do seksu w jakiejkolwiek postaci reagował przerażeniem.
Pierwszy koncert The
Dla podkreślenia owej zwyczajnej otoczki wspólnie wymyślili nazwę przyszłej grupy- The Smiths (Smith to najpopularniejsze angielskie nazwisko, odpowiednik polskiego Kowalskiego czy niemieckiego Schmidta) . Odcinali się tym samym od mody na wyszukane nazwy typu Orchestral Manoeuvres In The Dark.<br>Kim był wówczas Morrissey? Molem książkowym, zwolennikiem lewicy politycznej, wegetarianinem, feministą, ascetą, wielbicielem amerykańskich protopunków New York Dolls Jak to pogodzić?) - i zdeklarowanym kawalerem. Z czasem, gdy The Smiths zdobyli już popularność, celibat Morrisseya bardzo denerwował dziennikarzy, którzy koniecznie chcieli przyłapać wokalistę na homoseksualizmie. Ten jednak wymykał się etykietkom, a na wszelkie aluzje do seksu w jakiejkolwiek postaci reagował przerażeniem.<br>Pierwszy koncert The
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego