Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
wyróżniających się najwyższymi wskaźnikami śmierci samobójczej to (licząc od najwyższej wartości współczynnika wynoszącej od 45,8, do wartości najniższej, wynoszącej 21,3): Litwa, Rosja, Estonia, Łotwa, Węgry, Słowenia, Finlandia, Kazachstan, Chorwacja, Dania, Ukraina, Austria, Francja, Szwajcaria i Białoruś.

Nie jest możliwe bez szczegółowych analiz zmiennych społecznych, politycznych, kulturowych czy gospodarczych wnioskować o przyczynach podobieństw czy odmienności analizowanego zjawiska w poszczególnych krajach. Zaproponowany sposób podziału na grupy krajów porządkuje je tylko formalnie (ze względu na arbitralnie określoną wielkość wskaźnika) - nie wskazując przyczyn.

Czy istnieje jednak jakakolwiek hipotetyczna możliwość określenia czynników podejrzanych o wpływ na ukształtowanie omawianych konfiguracji?

Omawiana w literaturze przedmiotu sezonowość
wyróżniających się najwyższymi wskaźnikami śmierci samobójczej to (licząc od najwyższej wartości współczynnika wynoszącej od 45,8, do wartości najniższej, wynoszącej 21,3): Litwa, Rosja, Estonia, Łotwa, Węgry, Słowenia, Finlandia, Kazachstan, Chorwacja, Dania, Ukraina, Austria, Francja, Szwajcaria i Białoruś.<br><br> Nie jest możliwe bez szczegółowych analiz zmiennych społecznych, politycznych, kulturowych czy gospodarczych wnioskować o przyczynach podobieństw czy odmienności analizowanego zjawiska w poszczególnych krajach. Zaproponowany sposób podziału na grupy krajów porządkuje je tylko formalnie (ze względu na arbitralnie określoną wielkość wskaźnika) - nie wskazując przyczyn.<br><br> Czy istnieje jednak jakakolwiek hipotetyczna możliwość określenia czynników podejrzanych o wpływ na ukształtowanie omawianych konfiguracji?<br><br> Omawiana w literaturze przedmiotu sezonowość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego