Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
min, USA, 1991, reż. Spike Lee, wyk. Wesley Snipes, Annabella Sciora, Ossie Davis.

Flipper to odnoszący sukces czarnoskóry architekt. W jego biurze na Manhattanie podejmuje pracę Angie, Amerykanka włoskiego pochodzenia. Zaczyna się między nimi płomienny romans. Angie jest zaręczona, a Flipper od kilku lat jest mężem pięknej Drew. Kiedy związek wychodzi na jaw, okazuje się, że ich bliscy żywią silne uprzedzenia rasowe.
Kolejny film Spike Lee, który należy do grona najlepszych reżyserów amerykańskich. Wypromował wielu czarnoskórych aktorów, przełamał stereotypy i stworzył afroamerykańskie lobby, w którym znaleźli się między innymi D. Washington, W. Snipes, S. L. Jackson, A. Bassett i L. Fishburne.
22:25
min, USA, 1991, reż. Spike Lee, wyk. Wesley Snipes, Annabella Sciora, Ossie Davis.&lt;/&gt;<br><br>Flipper to odnoszący sukces czarnoskóry architekt. W jego biurze na Manhattanie podejmuje pracę Angie, Amerykanka włoskiego pochodzenia. Zaczyna się między nimi płomienny romans. Angie jest zaręczona, a Flipper od kilku lat jest mężem pięknej Drew. Kiedy związek wychodzi na jaw, okazuje się, że ich bliscy żywią silne uprzedzenia rasowe.<br>Kolejny film Spike Lee, który należy do grona najlepszych reżyserów amerykańskich. Wypromował wielu czarnoskórych aktorów, przełamał stereotypy i stworzył afroamerykańskie lobby, w którym znaleźli się między innymi D. Washington, W. Snipes, S. L. Jackson, A. Bassett i L. Fishburne.<br>22:25
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego