Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
klasyczna, składająca się z naukowego zarządzania (naukowej organizacji pracy) oraz zarządzania administracyjnego (klasycznej teorii organizacji).
2 Szkoła behawioralna (stosunków międzyludzkich).
3 Szkoła ilościowa, składająca się z teorii podejmowania decyzji oraz badań operacyjnych.
4 Szkoła integrująca, obejmująca ujęcie systemowe oraz sytuacyjne. Inspiracją dla tworzenia naukowej organizacji pracy była pilna potrzeba zwiększania wydajności pracy w przemyśle początków XX wieku. Głównym obiektem badań było stanowisko robocze i całokształt uwarunkowań determinujących jego wydajność. Prekursorem naukowej organizacji pracy był Frederick W. Taylor (1856-1915), który swoje koncepcje oparł na wieloletnich doświadczeniach z pracy w przedsiębiorstwach.
Charakterystyczne elementy jego koncepcji to badanie czasu pracy, funkcyjny podział działań
klasyczna, składająca się z naukowego zarządzania (naukowej organizacji pracy) oraz zarządzania administracyjnego (klasycznej teorii organizacji).<br>2 Szkoła behawioralna (stosunków międzyludzkich).<br>3 Szkoła ilościowa, składająca się z teorii podejmowania decyzji oraz badań operacyjnych.<br>4 Szkoła integrująca, obejmująca ujęcie systemowe oraz sytuacyjne. Inspiracją dla tworzenia naukowej organizacji pracy była pilna potrzeba zwiększania wydajności pracy w przemyśle początków XX wieku. Głównym obiektem badań było stanowisko robocze i całokształt uwarunkowań determinujących jego wydajność. Prekursorem naukowej organizacji pracy był Frederick W. Taylor (1856-1915), który swoje koncepcje oparł na wieloletnich doświadczeniach z pracy w przedsiębiorstwach.<br>Charakterystyczne elementy jego koncepcji to badanie czasu pracy, funkcyjny podział działań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego