Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
światowej czołówki palaczy papierosów.

W latach 90. sprzedaż papierosów w kraju spadła o 10 procent, mimo agresywnej reklamy produktu. Jak twierdzą fachowcy, ponad 70 proc. Polaków chce rzucić palenie. Tylko nieliczni palacze, ok 1-5 procent, są w stanie sami pozbyć się nałogu.
Największe trudności mają tzw. heavy smokers - ludzie wypalający ponad 20 papierosów dziennie. Prawie 50 procent polskich palaczy jest silnie uzależnionych od nikotyny. To dla nich głównie brakuje poradni przeciwnikotynowych - uzależnienie od nikotyny leczy się taki samymi metodami jak alkoholizm czy narkomanię. Terapie odwykowe pozwalają przetrwać pierwszy etap po rzuceniu palenia i łagodzą tzw. zespół odstawienia.

Pozbycie się nałogu
światowej czołówki palaczy papierosów. <br><br>W latach 90. sprzedaż papierosów w kraju spadła o 10 procent, mimo agresywnej reklamy produktu. Jak twierdzą fachowcy, ponad 70 proc. Polaków chce rzucić palenie. Tylko nieliczni palacze, ok 1-5 procent, są w stanie sami pozbyć się nałogu. <br>Największe trudności mają tzw. &lt;foreign&gt;heavy smokers&lt;/&gt; - ludzie wypalający ponad 20 papierosów dziennie. Prawie 50 procent polskich palaczy jest silnie uzależnionych od nikotyny. To dla nich głównie brakuje poradni &lt;orig&gt;przeciwnikotynowych&lt;/&gt; - uzależnienie od nikotyny leczy się taki samymi metodami jak alkoholizm czy narkomanię. Terapie odwykowe pozwalają przetrwać pierwszy etap po rzuceniu palenia i łagodzą tzw. zespół odstawienia. <br><br>Pozbycie się nałogu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego