Tytuł: Metropol
Nr: 03.12
Rok: 2001
biegacze pokazali plecy amerykanom

Polska sztafeta 4x400 m zdobyła w Lizbonie złoty medal w ostatniej konkurencji 8. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.
Polacy biegli w składzie: Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Jacek Bocian i Robert Maćkowiak.
Reprezentanci Polski, zdobywcy srebrnego medalu w poprzednich mistrzostwach świata w 1999 roku w Maebashi, wyprzedzili obrońców tytułu, zespół USA, uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie - 3.04,47. Brązowy medal przypadł Rosjanom.
W finale lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w konkursie pchnięcia kulą wystąpiły dwie Polki, ale żadnej nie udało się stanąć na podium. Złoty medal zdobyła Rosjanka Larysa Pieleszenko. Na szóstej pozycji uplasowała
biegacze pokazali plecy amerykanom&lt;/&gt;<br><br>Polska sztafeta 4x400 m zdobyła w Lizbonie złoty medal w ostatniej konkurencji 8. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.<br>Polacy biegli w składzie: Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Jacek Bocian i Robert Maćkowiak.<br>Reprezentanci Polski, zdobywcy srebrnego medalu w poprzednich mistrzostwach świata w 1999 roku w Maebashi, wyprzedzili obrońców tytułu, zespół USA, uzyskując najlepszy w tym roku czas na świecie - 3.04,47. Brązowy medal przypadł Rosjanom.<br>W finale lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w konkursie pchnięcia kulą wystąpiły dwie Polki, ale żadnej nie udało się stanąć na podium. Złoty medal zdobyła Rosjanka Larysa Pieleszenko. Na szóstej pozycji uplasowała