Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 06.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
starej Unii tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.
Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej fali migracji z nowych krajów UE. Do starej Unii może się przenieść około 200 tysięcy osób.
Polska wyróżnia się niechlubnie, jeśli chodzi o stosunki pracodawców z pracownikami. Ponad połowa (53 proc.) badanych uważa, że w naszym kraju jest to problem. - Przyczyną jest słaby dialog związków i pracodawców na poziomie konkretnych firm. Mamy na przykład mało zbiorowych układów pracy - wyjaśnia Michał Boni z fundacji CASE.
Prawie jedna czwarta Polaków
starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; tylko 29 proc. mówi o podobnych trudnościach. Najgorzej swoją sytuację materialną widzą Litwini - 80 proc. mówi, że pensja nie starcza im na życie.<br>Z badań wynika także, że nie będzie wielkiej fali migracji z nowych krajów &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;. Do starej &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; może się przenieść około 200 tysięcy osób.<br>&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; wyróżnia się niechlubnie, jeśli chodzi o stosunki pracodawców z pracownikami. Ponad połowa (53 proc.) badanych uważa, że w naszym kraju jest to problem. &lt;q&gt;- Przyczyną jest słaby dialog związków i pracodawców na poziomie konkretnych firm. Mamy na przykład mało zbiorowych układów pracy&lt;/&gt; - wyjaśnia &lt;name type="person"&gt;Michał Boni&lt;/&gt; z fundacji &lt;name type="org"&gt;CASE&lt;/&gt;.<br>Prawie jedna czwarta Polaków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego