Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
i ranki.
Wreszcie go schwytali grudnia trzynastego
I go zawieźli do biura śledczego.
A z biura śledczego wypuścić nie chcieli
Felka Zdankiewicza pod kluczyk zamknęli.

- Wszystko jedno, ale ty głos masz Maniuś pierwszorzędny. Za artyste mógłbyś się zgodzić, dekoracje w teatrze przenosić. Śmiech śmiechem, żart żartem, ale Fogg przy tobie wysiada.
- Teraz już nie tak, bo na świeżem powietrzu się pracuje no i wypiło się już prawie swoją dole - usprawiedliwiał się trochę zażenowany Maniuś.
- No faktycznie troszkie to jest tzw. sznapsbaryton, ale jeszcze możesz zasuwać.
- W taki sposób nie przeszkadzaj i słuchaj dalej o Zdankiewiczu, to bardzo pouczające:

I odchrząknąwszy, śpiewał
i ranki.<br>Wreszcie go schwytali grudnia trzynastego<br>I go zawieźli do biura śledczego.<br>A z biura śledczego wypuścić nie chcieli<br>Felka Zdankiewicza pod kluczyk zamknęli.<br><br>- Wszystko jedno, ale ty głos masz Maniuś pierwszorzędny. Za &lt;orig&gt;artyste&lt;/&gt; mógłbyś się zgodzić, dekoracje w teatrze przenosić. Śmiech śmiechem, żart żartem, ale Fogg przy tobie wysiada.<br>- Teraz już nie tak, bo na &lt;orig&gt;świeżem&lt;/&gt; powietrzu się pracuje no i wypiło się już prawie swoją dole - usprawiedliwiał się trochę zażenowany Maniuś.<br>- No faktycznie &lt;orig&gt;troszkie&lt;/&gt; to jest tzw. &lt;orig&gt;sznapsbaryton&lt;/&gt;, ale jeszcze możesz zasuwać.<br>- W taki sposób nie przeszkadzaj i słuchaj dalej o Zdankiewiczu, to bardzo pouczające:<br><br>I odchrząknąwszy, śpiewał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego