Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.22 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
otwarcie? Czy ma to być wsparcie dla wicepremiera Hausnera? Czy Oleksy ma swoją polityczną siłą wesprzeć program ekonomiczny? Czy może chodzi o coś przeciwnego, czyli o zneutralizowanie pozycji ministra Hausnera? Nie znając odpowiedzi na te pytania, trudno przesądzać, jak to zagranie wpłynie na pozycję Sojuszu.
Można sprawę powołania Oleksego rozważać z punktu widzenia socjotechniki władzy. W takim wypadku głównym celem rządzenia jest samo trwanie, a nie realizowanie jakiejś konkretnej wizji państwa. I faktycznie, jeśli popatrzeć w ten sposób, mieliby rację ci, którzy mówią o zręcznym ruchu Millera.
Wciągnięcie Józefa Oleksego do rządu jednocześnie go osłabia. Sprawia, że trudniej jest mu recenzować i
otwarcie? Czy ma to być wsparcie dla wicepremiera Hausnera? Czy Oleksy ma swoją polityczną siłą wesprzeć program ekonomiczny? Czy może chodzi o coś przeciwnego, czyli o zneutralizowanie pozycji ministra Hausnera? Nie znając odpowiedzi na te pytania, trudno przesądzać, jak to zagranie wpłynie na pozycję Sojuszu.<br>Można sprawę powołania Oleksego rozważać z punktu widzenia socjotechniki władzy. W takim wypadku głównym celem rządzenia jest samo trwanie, a nie realizowanie jakiejś konkretnej wizji państwa. I faktycznie, jeśli popatrzeć w ten sposób, mieliby rację ci, którzy mówią o zręcznym ruchu Millera.<br>Wciągnięcie Józefa Oleksego do rządu jednocześnie go osłabia. Sprawia, że trudniej jest mu recenzować i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego