Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.17 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
izolacją. Wczoraj wysokiej rangi urzędnik litewskiego MSZ ujawnił, że swoją wizytę w Wilnie odwołali prezydenci Słowacji i Włoch. Sam Paksas nie pojedzie też do Strasburga na kwietniową sesję Rady Europy. Prezydent Litwy ma stracić władzę w związku z zarzutami o kontakty z mafią.

Niemi parlamentarzyści
Moskwa
Prokremlowska partia Jedna Rosja zabroniła wczoraj swoim deputowanym rozmów z dziennikarzami. Według rosyjskich mediów, jeżeli któryś z parlamentarzystów chce kontaktować się z prasą, musi mieć pozwolenie od przywódców partii. Informacjom tym zaprzecza jednak lider ugrupowania, które ma 300 parlamentarzystów w 450-osobowej Dumie.

Putin w niebezpieczeństwie?
Praga
W Czechach planowany jest zamach na rosyjskiego prezydenta
izolacją. Wczoraj wysokiej rangi urzędnik litewskiego &lt;name type="org"&gt;MSZ&lt;/&gt; ujawnił, że swoją wizytę w &lt;name type="place"&gt;Wilnie&lt;/&gt; odwołali prezydenci &lt;name type="place"&gt;Słowacji&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Włoch&lt;/&gt;. Sam &lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; nie pojedzie też do &lt;name type="place"&gt;Strasburga&lt;/&gt; na kwietniową sesję &lt;name type="org"&gt;Rady Europy&lt;/&gt;. Prezydent &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt; ma stracić władzę w związku z zarzutami o kontakty z mafią.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Niemi parlamentarzyści&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Moskwa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Prokremlowska partia &lt;name type="org"&gt;Jedna Rosja&lt;/&gt; zabroniła wczoraj swoim deputowanym rozmów z dziennikarzami. Według rosyjskich mediów, jeżeli któryś z parlamentarzystów chce kontaktować się z prasą, musi mieć pozwolenie od przywódców partii. Informacjom tym zaprzecza jednak lider ugrupowania, które ma 300 parlamentarzystów w 450-osobowej Dumie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Putin&lt;/&gt; w niebezpieczeństwie?&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Praga&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Czechach&lt;/&gt; planowany jest zamach na rosyjskiego prezydenta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego