Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
tym Czubku, będącym zakałą naszych czasów, w Czubku, który w imię termitaryzmu dawno już należało znieść z nadgłębi ziemi - zamkniętych zostało na podstawie ostatniego zarządzenia pięćdziesiąt mamek.
Bezstronny kronikarz przyznać musi, że nie zostały one zamurowane. Zamurowywanie znikło bezpowrotnie, od czasu gdy (przed dziesiątkami pokoleń) zbuntowane pospólstwo siłą wywaliło w zacementowanym korytarzu przejście i uwolniwszy ledwo żyjącego już skazańca, uczyniło zeń bohatera abdomenowego, który po dojściu do władzy zniósł karę zamurowywania z kromką celulozy, a więc karę śmierci przez uduszenie, a ustanowił o wiele mniej brutalną i bardziej termitanitarną karę zamorzania głodem.
Mamki nie zostały zamurowane. W korytarzu jednak ustawiono wartę
tym Czubku, będącym zakałą naszych czasów, w Czubku, który w imię &lt;orig&gt;termitaryzmu&lt;/&gt; dawno już należało znieść z &lt;orig&gt;nadgłębi&lt;/&gt; ziemi - zamkniętych zostało na podstawie ostatniego zarządzenia pięćdziesiąt mamek.<br> Bezstronny kronikarz przyznać musi, że nie zostały one zamurowane. Zamurowywanie znikło bezpowrotnie, od czasu gdy (przed dziesiątkami pokoleń) zbuntowane pospólstwo siłą wywaliło w zacementowanym korytarzu przejście i uwolniwszy ledwo żyjącego już skazańca, uczyniło zeń bohatera &lt;orig&gt;abdomenowego&lt;/&gt;, który po dojściu do władzy zniósł karę zamurowywania z kromką celulozy, a więc karę śmierci przez uduszenie, a ustanowił o wiele mniej brutalną i bardziej &lt;orig&gt;termitanitarną&lt;/&gt; karę zamorzania głodem.<br> Mamki nie zostały zamurowane. W korytarzu jednak ustawiono wartę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego