Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Kpt. Banach próbował zorganizować kurs języka angielskiego, ale brakło kandydatów. Także na wycieczki do Jerozolimy lub Damaszku, do Nazaretu lub Betlejem nie ma wielu chętnych. Za każdą wycieczkę, subwencjonowaną przez dowództwo batalionu, uczestnicy muszą zapłacić 15 dolarów. Niektórym szkoda każdego grosza. Wolą skorzystać z bezpłatnego urlopu w Polwilli albo wolą zadowolić się kuflem piwa.
Po fiasku rozmów Clinton-Asad w Genewie prasa znów pisze o możliwości zbrojnego starcia Syrii z Izraelem. Na razie jednak granica jest spokojna. Żegnając się z żołnierzami Polbattu ppłk Aksamit meldował generałowi Rossowi: "nie ma strat, prócz jednego wyrwanego zęba".


Prawo ojca

TOMASZ ZALEWSKI Z WASZYNGTONU

Czy
Kpt. Banach próbował zorganizować kurs języka angielskiego, ale brakło kandydatów. Także na wycieczki do Jerozolimy lub Damaszku, do Nazaretu lub Betlejem nie ma wielu chętnych. Za każdą wycieczkę, subwencjonowaną przez dowództwo batalionu, uczestnicy muszą zapłacić 15 dolarów. Niektórym szkoda każdego grosza. Wolą skorzystać z bezpłatnego urlopu w Polwilli albo wolą zadowolić się kuflem piwa.<br>Po fiasku rozmów Clinton-Asad w Genewie prasa znów pisze o możliwości zbrojnego starcia Syrii z Izraelem. Na razie jednak granica jest spokojna. Żegnając się z żołnierzami Polbattu ppłk Aksamit meldował generałowi Rossowi: "nie ma strat, prócz jednego wyrwanego zęba".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Prawo ojca&lt;/&gt;<br><br>&lt;au&gt;TOMASZ ZALEWSKI Z WASZYNGTONU&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego