Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przedszkola. Co przygotowały? To tajemnica. Zapewniają jednak, że będzie dużo śmiechu, a do zabawy zostaną zaproszeni rodzice.
Ok. 11.45 rozpocznie się turniej rycerski. Do Zalesia przybędzie ubrana w stroje z XIII i XIV wieku (tuniki, nogawice, karwasze) Drużyna Zaciężna Ziemi Mazowieckiej. Zaprezentuje walki na miecze, półtoraki i topory. Chętnych zakuwać będą w oryginalne, drewniane dyby. Walki mają trwać około pół godziny. Potem przyjdzie czas na średniowieczne tańce.
Około godz. 16 rozpoczną się koncerty muzyki poważnej i mniej poważnej. Wystąpią m.in. Viva La Musica, Liberi Cantantes, Brass Kwintet. Na gitarze zagra ks. Bogdan Przegaliński, a na pianinie - Mikołaj Stroiński.
O
przedszkola. Co przygotowały? To tajemnica. Zapewniają jednak, że będzie dużo śmiechu, a do zabawy zostaną zaproszeni rodzice.<br> Ok. 11.45 rozpocznie się turniej rycerski. Do Zalesia przybędzie ubrana w stroje z XIII i XIV wieku (tuniki, nogawice, karwasze) Drużyna Zaciężna Ziemi Mazowieckiej. Zaprezentuje walki na miecze, półtoraki i topory. Chętnych zakuwać będą w oryginalne, drewniane dyby. Walki mają trwać około pół godziny. Potem przyjdzie czas na średniowieczne tańce.<br> Około godz. 16 rozpoczną się koncerty muzyki poważnej i mniej poważnej. Wystąpią m.in. Viva La Musica, Liberi Cantantes, Brass Kwintet. Na gitarze zagra ks. Bogdan Przegaliński, a na pianinie - Mikołaj Stroiński.<br> O
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego