Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Oznacza to, że kłopoty premiera Silvia Berlusconiego z wymiarem sprawiedliwości rozpoczynają się od nowa. Tak zwana ustawa Schifaniego przyjęta została w czerwcu ubiegłego roku głosami rządzącej większości przy ostrych protestach opozycji. Zakłada ona, że wszelkie procesy karne prowadzone przeciwko prezydentowi, premierowi, przewodniczącym obu izb parlamentu oraz przewodniczącemu Trybunału Konstytucyjnego ulegają zawieszeniu.
Nie ulega wątpliwości, że człowiekiem, który najbardziej skorzystał na wprowadzeniu przepisu, był premier Silvio Berlusconi, który oskarżony jest w kilku procesach karnych. Zarzuca mu się korupcję oraz popełnienie szeregu przestępstw skarbowych. Ustawa Schifaniego pozwalała mu do tej pory unikać odpowiedzialności.
Berlusconi zamieszany jest między innymi w głośną aferę koncernu SME
Oznacza to, że kłopoty premiera &lt;name type="person"&gt;Silvia Berlusconiego&lt;/&gt; z wymiarem sprawiedliwości rozpoczynają się od nowa. Tak zwana ustawa &lt;name type="person"&gt;Schifaniego&lt;/&gt; przyjęta została w czerwcu ubiegłego roku głosami rządzącej większości przy ostrych protestach opozycji. Zakłada ona, że wszelkie procesy karne prowadzone przeciwko prezydentowi, premierowi, przewodniczącym obu izb parlamentu oraz przewodniczącemu &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt; ulegają zawieszeniu.&lt;/&gt;<br>Nie ulega wątpliwości, że człowiekiem, który najbardziej skorzystał na wprowadzeniu przepisu, był premier &lt;name type="person"&gt;Silvio Berlusconi&lt;/&gt;, który oskarżony jest w kilku procesach karnych. Zarzuca mu się korupcję oraz popełnienie szeregu przestępstw skarbowych. Ustawa &lt;name type="person"&gt;Schifaniego&lt;/&gt; pozwalała mu do tej pory unikać odpowiedzialności.<br>&lt;name type="person"&gt;Berlusconi&lt;/&gt; zamieszany jest między innymi w głośną aferę koncernu &lt;name type="org"&gt;SME
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego