Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
pomóc poszczególnym osobom, należy zatem zacząć od ewangelizacji całej grupy.
Nie jest to łatwe, ale innej drogi nie ma.
Wszystkie problemy życiowe Japończyka (także zawodowe) rozstrzygają się bowiem w grupie.
Właśnie uniwersytet jest znakomitym miejscem, gdzie tego typu problemy można rozpatrywać i rozstrzygać inaczej, niż przyzwyczaili się Japończycy.
Inaczej, to znaczy w duchu chrześcijańskim.


Marcin Kula "Szkolnictwo wyższe. Masa krytyczna"

Uniwersytety przyjęły w ostatnim czasie ogromną liczbę studentów.
Wszystko wskazuje, że władze państwowe temu sprzyjały - co nie dziwi, gdyż lepiej mieć młodzież w salach wykładowych niż na ulicach jako bezrobotnych.
Jednocześnie większość uczelni nie jest przygotowana do obsługi tej masy.
Po
pomóc poszczególnym osobom, należy zatem zacząć od ewangelizacji całej grupy.<br>Nie jest to łatwe, ale innej drogi nie ma.<br>Wszystkie problemy życiowe Japończyka (także zawodowe) rozstrzygają się bowiem w grupie.<br>Właśnie uniwersytet jest znakomitym miejscem, gdzie tego typu problemy można rozpatrywać i rozstrzygać inaczej, niż przyzwyczaili się Japończycy.<br>Inaczej, to znaczy w duchu chrześcijańskim.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Marcin Kula&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Szkolnictwo wyższe. Masa krytyczna"&lt;/&gt;<br><br>Uniwersytety przyjęły w ostatnim czasie ogromną liczbę studentów.<br>Wszystko wskazuje, że władze państwowe temu sprzyjały - co nie dziwi, gdyż lepiej mieć młodzież w salach wykładowych niż na ulicach jako bezrobotnych.<br>Jednocześnie większość uczelni nie jest przygotowana do obsługi tej masy.<br>Po
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!