Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
odcinkach referat o społeczeństwie rosnącym w siłę i dostatek. Oto przykładowo jadłospis brakarki, jednej z bohaterek reportażu Łopieńskiej "Znak wodny", opowiadającego o załodze Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych: "Poniedziałek - zostanie z niedzieli; wtorek - zupa ogórkowa, kluski albo naleśniki z serem; środa - zupa i ryba; czwartek - zostanie ze środy; piątek - krupnik, ulubiona zupa syna, i do tego pierożki z kapustą; sobota - w sobotę u pani Danieli Filipowicz zawsze jest zupa zacierkowa i jajko sadzone do kartofelków; niedziela - zupa pomidorowa i mięso, jak dostanie, ostatnio schab karkowy". Samo życie.
W połowie lat 70., z którego to okresu pochodzą pierwsze teksty Barbary N. Łopieńskiej, drukowane
odcinkach referat o społeczeństwie rosnącym w siłę i dostatek. Oto przykładowo jadłospis brakarki, jednej z bohaterek reportażu Łopieńskiej "Znak wodny", opowiadającego o załodze Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych: "Poniedziałek - zostanie z niedzieli; wtorek - zupa ogórkowa, kluski albo naleśniki z serem; środa - zupa i ryba; czwartek - zostanie ze środy; piątek - krupnik, ulubiona zupa syna, i do tego pierożki z kapustą; sobota - w sobotę u pani Danieli Filipowicz zawsze jest zupa zacierkowa i jajko sadzone do kartofelków; niedziela - zupa pomidorowa i mięso, jak dostanie, ostatnio schab karkowy". Samo życie.<br>W połowie lat 70., z którego to okresu pochodzą pierwsze teksty Barbary N. Łopieńskiej, drukowane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!