Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
zbudowana z tkanki łącznej zwartej, zawierającej liczne naczynia krwionośne. Warstwa ta najlepiej jest wykształcona w obrębie korony i krawędzi podeszwowej.
Warstwa podskórna jest zbudowana z tkanki łącznej luźnej. W miejscach, w których tworzywo przylega do kości kopytowej warstwa ta zrasta się z okostną, wytwarzając warstwę okostnową zbudowaną z tkanki łącznej zwartej zawierającą małą liczbę komórek oraz rozsiane elementy chrzęstne. Dobrze wykształcona warstwa podskórna występuje głównie w okolicy strzałki.
Tworzywo. W obrębie tworzywa rozróżnia się: 1. koronkę rogotwórczą (corium limitans), 2. koronę rogotwórczą (corium coronale), 3. ścianę rogotwórczą (corium parietale), 4. podeszwę rogotwórczą (corium soleare), 5. strzałkę rogotwórczą (corium furcale).
Koronka rogotwórcza
zbudowana z tkanki łącznej zwartej, zawierającej liczne naczynia krwionośne. Warstwa ta najlepiej jest wykształcona w obrębie korony i krawędzi podeszwowej.<br>Warstwa podskórna jest zbudowana z tkanki łącznej luźnej. W miejscach, w których tworzywo przylega do kości kopytowej warstwa ta zrasta się z okostną, wytwarzając warstwę okostnową zbudowaną z tkanki łącznej zwartej zawierającą małą liczbę komórek oraz rozsiane elementy chrzęstne. Dobrze wykształcona warstwa podskórna występuje głównie w okolicy strzałki.<br>Tworzywo. W obrębie tworzywa rozróżnia się: 1. koronkę rogotwórczą (corium limitans), 2. koronę rogotwórczą (corium coronale), 3. ścianę rogotwórczą (corium parietale), 4. podeszwę rogotwórczą (corium soleare), 5. strzałkę rogotwórczą (corium furcale).<br>Koronka rogotwórcza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego