Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
2001 i 2002.
Każdego roku ok. 175 tys. osób siada za kierownicą samochodu po zażyciu narkotyków. - Nowością jest to, że po narkotyki coraz częściej sięgają nie tylko nieletni, ale także osoby dorosłe. Dlatego trzeba rozwijać profilaktykę i edukację - powiedziała Kralkowska. Jej zdaniem najczęściej po narkotyki sięgają osoby do 24. roku życia, ale duży jest także odsetek takich osób w przedziale 25-34 lata.
Zdaniem posłów głównymi powodami narastania problemu narkomanii są w Polsce z jednej strony bezrobocie, bieda, z drugiej zaś - moda i próba psychicznej ucieczki od problemów.
Opozycja skrytykowała sprawozdanie. Posłowie wytykali m.in. brak propozycji zmian legislacyjnych, które umożliwiłyby
2001 i 2002.<br>Każdego roku ok. 175 tys. osób siada za kierownicą samochodu po zażyciu narkotyków. &lt;q&gt;- Nowością jest to, że po narkotyki coraz częściej sięgają nie tylko nieletni, ale także osoby dorosłe. Dlatego trzeba rozwijać profilaktykę i edukację&lt;/&gt; - powiedziała &lt;name type="person"&gt;Kralkowska&lt;/&gt;. Jej zdaniem najczęściej po narkotyki sięgają osoby do 24. roku życia, ale duży jest także odsetek takich osób w przedziale 25-34 lata.<br>Zdaniem posłów głównymi powodami narastania problemu narkomanii są w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; z jednej strony bezrobocie, bieda, z drugiej zaś - moda i próba psychicznej ucieczki od problemów.<br>Opozycja skrytykowała sprawozdanie. Posłowie wytykali m.in. brak propozycji zmian legislacyjnych, które umożliwiłyby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego