Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj świat
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
z nowoczesnymi wieżowcami, monumentalnymi gmachami użyteczności publicznej w stylu pompatyczno-wiktoriańskim z czasów kolonialnych i kilometrami ciągnące się dzielnice nędznych domów czynszowych. Nawet w samym centrum tuż obok reprezentacyjnych wieżowców i pałaców można spotkać chatki sklecone z byle czego.
Przybysza jednak najbardziej szokuje widok tysięcy ludzi, w tym malutkich dzieci, śpiących na chodnikach, w bramach domów i w różnych miejskich zakamarkach. A wszystko to w hałasie, wilgotnym upale, zlewane potokami monsunowych deszczów, to znów dławiące się w obłokach kurzu, zawsze wśród odpadków, śmieci i robactwa.
Bombaj jednak opuściliśmy szybko. Właściwym naszym celem było miasto Ankleshwar na południu stanu Gudżarat. Tu mieści
z nowoczesnymi wieżowcami, monumentalnymi gmachami użyteczności publicznej w stylu pompatyczno-wiktoriańskim z czasów kolonialnych i kilometrami ciągnące się dzielnice nędznych domów czynszowych. Nawet w samym centrum tuż obok reprezentacyjnych wieżowców i pałaców można spotkać chatki sklecone z byle czego. <br>Przybysza jednak najbardziej szokuje widok tysięcy ludzi, w tym malutkich dzieci, śpiących na chodnikach, w bramach domów i w różnych miejskich zakamarkach. A wszystko to w hałasie, wilgotnym upale, zlewane potokami monsunowych deszczów, to znów dławiące się w obłokach kurzu, zawsze wśród odpadków, śmieci i robactwa. <br>Bombaj jednak opuściliśmy szybko. Właściwym naszym celem było miasto Ankleshwar na południu stanu Gudżarat. Tu mieści
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego