Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zajęła 8. pozycję.

Grenoble (1968)

W biegach narciarskich tej Olimpiady Polskę reprezentowali: biegaczki Weronika Budny, Józefa Czerniwska, Anna Duraj-Gębala, z mężczyzn pojechał tylko Rysula. Startował w biegach na 15 i 50 km i w obu zajął 21. miejsce. Polskie biegaczki spisały się nieźle; Stefania Biegun zajęła 9. miejsce na 5 km i 19. na 10 km, a sztafeta kobiet zajęła 5. miejsce, wyprzedzając między innymi silne sztafety NRD i RFN.

Talent

Rysula był z pewnością najlepszym polskim biegaczem lat sześćdziesiątych i w narciarstwie biegowym zdobył wiele nieprzeciętnych sukcesów. Według Encyklopedii narciarstwa W. Zieleśkiewicza, Rysula aż 20 razy zdobył tytuł mistrza Polski
zajęła 8. pozycję.<br><br>&lt;tit&gt;Grenoble (1968)&lt;/&gt;<br><br>W biegach narciarskich tej Olimpiady Polskę reprezentowali: biegaczki Weronika Budny, Józefa Czerniwska, Anna Duraj-Gębala, z mężczyzn pojechał tylko Rysula. Startował w biegach na 15 i 50 km i w obu zajął 21. miejsce. Polskie biegaczki spisały się nieźle; Stefania Biegun zajęła 9. miejsce na 5 km i 19. na 10 km, a sztafeta kobiet zajęła 5. miejsce, wyprzedzając między innymi silne sztafety NRD i RFN.<br><br>&lt;tit&gt;Talent&lt;/&gt;<br><br>Rysula był z pewnością najlepszym polskim biegaczem lat sześćdziesiątych i w narciarstwie biegowym zdobył wiele nieprzeciętnych sukcesów. Według Encyklopedii narciarstwa W. Zieleśkiewicza, Rysula aż 20 razy zdobył tytuł mistrza Polski