Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
uzyskał jej przedłużenia, choć spółka obiecała, że zredukuje własne zyski o połowę (tylko pół pensa od każdego wpłaconego w kolekturach funta) i obetnie pensję szefa (do "tylko" 200 tys. funtów rocznie plus 100 tys. premii). Prasa przypomniała, czemu miała służyć loteria.

Uruchomiono ją pod rządami konserwatystów. Rząd obiecał, że loteria liczbowa zasili działalność artystyczną, sportową i charytatywną oraz pomoże chronić dziedzictwo narodowej kultury. Po drugie, że loteria nie zamieni się w zamaskowanego fiskusa wyręczającego państwo w finansowaniu sektora publicznego, na czele z oświatą i służbą zdrowia. Nalegała na to ówczesna opozycja, czyli Partia Pracy - dziś od trzech lat u władzy.

Teraz
uzyskał jej przedłużenia, choć spółka obiecała, że zredukuje własne zyski o połowę (tylko pół pensa od każdego wpłaconego w kolekturach funta) i obetnie pensję szefa (do "tylko" 200 tys. funtów rocznie plus 100 tys. premii). Prasa przypomniała, czemu miała służyć loteria.<br><br>Uruchomiono ją pod rządami konserwatystów. Rząd obiecał, że loteria liczbowa zasili działalność artystyczną, sportową i charytatywną oraz pomoże chronić dziedzictwo narodowej kultury. Po drugie, że loteria nie zamieni się w zamaskowanego fiskusa wyręczającego państwo w finansowaniu sektora publicznego, na czele z oświatą i służbą zdrowia. Nalegała na to ówczesna opozycja, czyli Partia Pracy - dziś od trzech lat u władzy.<br><br>Teraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego