Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
przyjdą młodzi.
- Fakt faktem, że niektórym już teraz bije na dekiel - wtrącił Rysiek. - Narzekają na swych dziadów ale widać, że będą jeszcze gorsi od nich! To wojsko wyzwala w człowieku najdziksze instynkty!
- To prawda - zgodziłem się. - Sam widzę jak się ludzie zmieniają. Wcześniej siedział taki jak mysz pod miotłą, trząsł portkami ze strachu, a teraz zaczyna się z niego robić wieki bohater. Współczuję naszym młodym bo z tego co widzę to Misiek w porównaniu do niektórych z naszej fali to anioł. Na chwilę zapanowała cisza. Każdy zastanawiał się nad tym o czym mówiliśmy. Faktycznie wielu żołnierzy w czasie pobytu w wojsku
przyjdą młodzi. <br>- Fakt faktem, że niektórym już teraz bije na dekiel - wtrącił Rysiek. - Narzekają na swych dziadów ale widać, że będą jeszcze gorsi od nich! To wojsko wyzwala w człowieku najdziksze instynkty!<br>- To prawda - zgodziłem się. - Sam widzę jak się ludzie zmieniają. Wcześniej siedział taki jak mysz pod miotłą, trząsł portkami ze strachu, a teraz zaczyna się z niego robić wieki bohater. Współczuję naszym młodym bo z tego co widzę to Misiek w porównaniu do niektórych z naszej fali to anioł. Na chwilę zapanowała cisza. Każdy zastanawiał się nad tym o czym mówiliśmy. Faktycznie wielu żołnierzy w czasie pobytu w wojsku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!