Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Tezę taką wysunęli uczeni szkoccy na łamach najnowszego numeru "British Medical Journal".
Aby zbadać zależność, jaka zachodzi pomiędzy poziomem inteligencji a długością życia człowieka, uczeni szkoccy z Uniwersytetu w Edynburgu i Uniwersytetu w Aberdeen przeanalizowali wyniki testów na inteligencję.
Poddano im dzieci w wieku 11 lat chodzące do szkół w Aberdeen w Szkocji w 1932 r. i powiązali je z danymi na temat długości ich życia. Z 2 230 przebadanych osób, te, które zmarły przed 1 styczniem 1997 r., miały w wieku 11 lat znacznie niższy poziom IQ niż te, które żyły dłużej.
Zdaniem uczonych dowodzi to, że wyższy poziom inteligencji
Tezę taką wysunęli uczeni szkoccy na łamach najnowszego numeru "British Medical Journal".<br>Aby zbadać zależność, jaka zachodzi pomiędzy poziomem inteligencji a długością życia człowieka, uczeni szkoccy z Uniwersytetu w Edynburgu i Uniwersytetu w Aberdeen przeanalizowali wyniki testów na inteligencję.<br>Poddano im dzieci w wieku 11 lat chodzące do szkół w Aberdeen w Szkocji w 1932 r. i powiązali je z danymi na temat długości ich życia. Z 2 230 przebadanych osób, te, które zmarły przed 1 styczniem 1997 r., miały w wieku 11 lat znacznie niższy poziom IQ niż te, które żyły dłużej.<br>Zdaniem uczonych dowodzi to, że wyższy poziom inteligencji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego