Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.27 (22)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
się starał skakać jak najlepiej. Wreszcie oddawać dwa dalekie, równe skoki
ADAM MAŁYSZ

Milczenie owiec
26 stycznia Australijczycy świętują. Tego dnia w 1788 roku kapitan Arthur Phillip przejął kontrolę nad dzisiejszymi terenami stanu Nowa Południowa Walia.
Najważniejsze święto narodowe - Australia Day - nie jest jednak radosne dla wszystkich. Dla dziesiątek tysięcy Aborygenów oznacza kolonizację ich kraju przez białych.
A dla milionów miejscowych owiec ten dzień kończy się na talerzach w postaci żeberek w miętowym sosie. To tradycyjne świąteczne danie podawane także na kortach w Melbourne Park pod hasłem: "Australijczycy kochają swoje owce".
Świąteczny dzień nie był udany dla australijskich tenisistów. Najpierw rozstawiony
się starał skakać jak najlepiej. Wreszcie oddawać dwa dalekie, równe skoki<br>&lt;au&gt;ADAM MAŁYSZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="sport"&gt;&lt;tit&gt;Milczenie owiec&lt;/&gt;<br>26 stycznia Australijczycy świętują. Tego dnia w 1788 roku kapitan Arthur Phillip przejął kontrolę nad dzisiejszymi terenami stanu Nowa Południowa Walia.<br>Najważniejsze święto narodowe - Australia Day - nie jest jednak radosne dla wszystkich. Dla dziesiątek tysięcy Aborygenów oznacza kolonizację ich kraju przez białych.<br>A dla milionów miejscowych owiec ten dzień kończy się na talerzach w postaci żeberek w miętowym sosie. To tradycyjne świąteczne danie podawane także na kortach w Melbourne Park pod hasłem: "Australijczycy kochają swoje owce".<br>Świąteczny dzień nie był udany dla australijskich tenisistów. Najpierw rozstawiony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego