Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 03.12 (11)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
na sto tysięcy" - uważa prof. Adams. Naukowiec twierdzi też, że nawet jeśli Ziemia zostanie wyrzucona w przestrzeń międzygwiezdną, oceany nie zamarzną przez około miliona lat. "Życie mogłoby się nadal rozwijać w pobliżu źródeł hydrotermalnych na dnie oceanów ogrzewanych przez energię uwalnianą podczas rozpadu pierwiastków radioaktywnych we wnętrzu Ziemi" - podkreśla prof. Adams.

Agnieszka Przychodzeń Tucson



Park plejstoceński

Co wniesie do nauki odkrycie mamuta Jarkowa?

Mamuty pojawiły się na Ziemi w plejstocenie, na początku epoki lodowej. Po niespełna dwóch milionach lat wyginęły. Naukowcy mają nadzieję, że badania mamuta Jarkowa w końcu pozwolą wyjaśnić, dlaczego tak się stało.
Od niemal dwustu lat badacze próbują
na sto tysięcy" - uważa prof. Adams. Naukowiec twierdzi też, że nawet jeśli Ziemia zostanie wyrzucona w przestrzeń międzygwiezdną, oceany nie zamarzną przez około miliona lat. "Życie mogłoby się nadal rozwijać w pobliżu źródeł hydrotermalnych na dnie oceanów ogrzewanych przez energię uwalnianą podczas rozpadu pierwiastków radioaktywnych we wnętrzu Ziemi" - podkreśla prof. Adams.<br><br>&lt;au&gt;Agnieszka Przychodzeń Tucson&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Park plejstoceński&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Co wniesie do nauki odkrycie mamuta Jarkowa?&lt;/&gt;<br><br>Mamuty pojawiły się na Ziemi w plejstocenie, na początku epoki lodowej. Po niespełna dwóch milionach lat wyginęły. Naukowcy mają nadzieję, że badania mamuta Jarkowa w końcu pozwolą wyjaśnić, dlaczego tak się stało.<br>Od niemal dwustu lat badacze próbują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego