Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
na których opierają się stosunki międzynarodowe pomiędzy Państwami socjalistycznymi.
"...Planowanie i zarząd narodową gospodarką stanowi jedną z fundamentalnych, zasadniczych i niepozbywalnych atrybutów suwerenności państwa socjalistycznego".
"...Pełna suwerenność wymaga by władze państwowe dzierżyły w swym ręku całość decyzji tak w sprawach gospodarczych, jak i społecznych. Planowanie państwowe jest jedno i niepodzielne. Ani jego całość ani fragment nie mogą być przeniesione na instytucje ponad-państwowe.
Równocześnie w tym samym manifeście stwierdzono, że "socjalistyczny międzynarodowy podział Pracy nie może oznaczać izolacji państw socjalistycznych i odcięcia ich od światowych powiązań gospodarczych".
Ilustracją powyższej tezy jest podpisanie serii układów handlowych pomiędzy Rumunią a Stanami Zjednoczonymi w ostatniej
na których opierają się stosunki międzynarodowe pomiędzy Państwami socjalistycznymi.<br>"...Planowanie i zarząd narodową gospodarką stanowi jedną z fundamentalnych, zasadniczych i niepozbywalnych atrybutów suwerenności państwa socjalistycznego".<br>"...Pełna suwerenność wymaga by władze państwowe dzierżyły w swym ręku całość decyzji tak w sprawach gospodarczych, jak i społecznych. Planowanie państwowe jest jedno i niepodzielne. Ani jego całość ani fragment nie mogą być przeniesione na instytucje ponad-państwowe.<br>Równocześnie w tym samym manifeście stwierdzono, że "socjalistyczny międzynarodowy podział Pracy nie może oznaczać izolacji państw socjalistycznych i odcięcia ich od światowych powiązań gospodarczych".<br>Ilustracją powyższej tezy jest podpisanie serii układów handlowych pomiędzy Rumunią a Stanami Zjednoczonymi w ostatniej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego