Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prezydent George W. Bush miał osobiście podpisać wytyczne na temat stosowania tortur. Wśród nich znalazły się między innymi tzw. stresujące pozycje czy wykorzystanie psów wojskowych.
Biały Dom wszystkiemu zaprzecza. Jego reakcja była natychmiastowa: "Nie było żadnego rozkazu". Zaprzeczył również rzecznik bazy Guantanamo.
K.Z.,SZWECJA

Zemsta za wojska w Iraku?

Atak na polski konsulat

Nieznani sprawcy usiłowali podpalić polski konsulat w Sztokholmie. Atak był związany z udziałem naszych wojsk w misji stabilizacyjnej w Iraku.
- W ścianę budynku rzucono jeden lub dwa koktajle Mołotowa. Wybuchł pożar, ale mały - poinformował przedstawiciel stołecznej policji Rolf Eklund. W śmietniku w pobliżu konsulatu znaleziono kilka butelek
prezydent &lt;name type="person"&gt;George W. Bush&lt;/&gt; miał osobiście podpisać wytyczne na temat stosowania tortur. Wśród nich znalazły się między innymi tzw. stresujące pozycje czy wykorzystanie psów wojskowych.<br>&lt;name type="place"&gt;Biały Dom&lt;/&gt; wszystkiemu zaprzecza. Jego reakcja była natychmiastowa: "Nie było żadnego rozkazu". Zaprzeczył również rzecznik bazy &lt;name type="org"&gt;Guantanamo&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;K.Z., &lt;gap&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;SZWECJA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zemsta za wojska w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;?&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Atak na polski konsulat&lt;/&gt;<br><br>Nieznani sprawcy usiłowali podpalić polski konsulat w &lt;name type="place"&gt;Sztokholmie&lt;/&gt;. Atak był związany z udziałem naszych wojsk w misji stabilizacyjnej w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;.<br>- W ścianę budynku rzucono jeden lub dwa koktajle &lt;name type="person"&gt;Mołotowa&lt;/&gt;. Wybuchł pożar, ale mały - poinformował przedstawiciel stołecznej policji &lt;name type="person"&gt;Rolf Eklund&lt;/&gt;. W śmietniku w pobliżu konsulatu znaleziono kilka butelek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego