Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zastrzeżeń, jakie przez ponad dziesięć lat istnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji formułowali pod jej adresem krytycy - m.in. szefowie stacji telewizyjnych i radiowych, ale także eksperci rynku medialnego.
Jednym z najczęściej podnoszonych problemów przez rynek mediów jest pełna uznaniowość i brak jasnych kryteriów przy przyznawaniu koncesji spółkom radiowo-telewizyjnym. Audytorzy również nie znaleźli żadnych wytycznych rady, które można by zastosować podczas oceny wniosków nadawców.
"Kryteria ustawowe mają charakter ogólny, co prowadzi do tego, że proces podejmowania decyzji koncesyjnych przez KRRiTV jest w dużym stopniu subiektywny" - czytamy w raporcie Ernst & Young.

Analizy do kosza

Wynika z niego, że analizy i opinie
zastrzeżeń, jakie przez ponad dziesięć lat istnienia &lt;name type="org"&gt;Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji&lt;/&gt; formułowali pod jej adresem krytycy - m.in. szefowie stacji telewizyjnych i radiowych, ale także eksperci rynku medialnego.<br>Jednym z najczęściej podnoszonych problemów przez rynek mediów jest pełna uznaniowość i brak jasnych kryteriów przy przyznawaniu koncesji spółkom radiowo-telewizyjnym. Audytorzy również nie znaleźli żadnych wytycznych rady, które można by zastosować podczas oceny wniosków nadawców.<br>&lt;q&gt;"Kryteria ustawowe mają charakter ogólny, co prowadzi do tego, że proces podejmowania decyzji koncesyjnych przez &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt; jest w dużym stopniu subiektywny"&lt;/&gt; - czytamy w raporcie &lt;name type="org"&gt;Ernst &amp; Young&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Analizy do kosza&lt;/&gt;<br><br>Wynika z niego, że analizy i opinie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego