Typ tekstu: Książka
Tytuł: Klechdy domowe
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1960
jedna wielka okrągła baszta, otaczająca loch, do którego młoda królowa była wtrącona. Rzeczkę, która i teraz jeszcze z podnóża góry zamkowej wycieka, ludzie, co w owe czasy żyli, nazwali "Jej łza" na pamiątkę, że z łez młodej królowej powstała, a z czasem dopiero na nazwę Iłża przerobili.
MARIAN KUCZ


ILE BABIA GÓRA MA WIERZCHOŁKÓW

W Polsce na Babiej Górze jest moc wierszków, co ich żaden nie mógł porachować. A tam straszyło. Jakby tam był kto na noc został, tak go zamordowało.
Posłali dwunastu studentów, że ich oni muszą zrachować, a jak ich nie zrachują, że karę dostaną.
Szli, aż tam przyszli
jedna wielka okrągła baszta, otaczająca loch, do którego młoda królowa była wtrącona. Rzeczkę, która i teraz jeszcze z podnóża góry zamkowej wycieka, ludzie, co w owe czasy żyli, nazwali "Jej łza" na pamiątkę, że z łez młodej królowej powstała, a z czasem dopiero na nazwę Iłża przerobili. <br>&lt;au&gt;MARIAN KUCZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;div sex="m"&gt;&lt;tit&gt;ILE BABIA GÓRA MA WIERZCHOŁKÓW&lt;/&gt;<br><br>W Polsce na Babiej Górze jest moc wierszków, co ich żaden nie mógł porachować. A tam straszyło. Jakby tam był kto na noc został, tak go zamordowało. <br>Posłali dwunastu studentów, że ich oni muszą zrachować, a jak ich nie zrachują, że karę dostaną. <br>Szli, aż tam przyszli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!