Typ tekstu: Książka
Tytuł: Klechdy domowe
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1960
jedna wielka okrągła baszta, otaczająca loch, do którego młoda królowa była wtrącona. Rzeczkę, która i teraz jeszcze z podnóża góry zamkowej wycieka, ludzie, co w owe czasy żyli, nazwali "Jej łza" na pamiątkę, że z łez młodej królowej powstała, a z czasem dopiero na nazwę Iłża przerobili.
MARIAN KUCZ


ILE BABIA GÓRA MA WIERZCHOŁKÓW

W Polsce na Babiej Górze jest moc wierszków, co ich żaden nie mógł porachować. A tam straszyło. Jakby tam był kto na noc został, tak go zamordowało.
Posłali dwunastu studentów, że ich oni muszą zrachować, a jak ich nie zrachują, że karę dostaną.
Szli, aż tam przyszli
jedna wielka okrągła baszta, otaczająca loch, do którego młoda królowa była wtrącona. Rzeczkę, która i teraz jeszcze z podnóża góry zamkowej wycieka, ludzie, co w owe czasy żyli, nazwali "Jej łza" na pamiątkę, że z łez młodej królowej powstała, a z czasem dopiero na nazwę Iłża przerobili. <br>&lt;au&gt;MARIAN KUCZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;div sex="m"&gt;&lt;tit&gt;ILE BABIA GÓRA MA WIERZCHOŁKÓW&lt;/&gt;<br><br>W Polsce na Babiej Górze jest moc wierszków, co ich żaden nie mógł porachować. A tam straszyło. Jakby tam był kto na noc został, tak go zamordowało. <br>Posłali dwunastu studentów, że ich oni muszą zrachować, a jak ich nie zrachują, że karę dostaną. <br>Szli, aż tam przyszli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego