Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.07 (32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Złożeniem przysięgi wojskowej zakończył się w Łódzkim Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych dwutygodniowy kurs dla pielęgniarek, które latem będą mogły zacząć pracę w Iraku. Na specjalne szkolenie przyjechało osiem pań. Zastąpią swoje koleżanki z Bydgoszczy pracujące w szpitalu wojskowym w Karbali.

40-metrowy klif coraz bliżej domów
GDYNIA
Mieszkańcy dzielnicy Babie Doły są coraz bliżej morza. Nie cieszy ich to jednak, bo urwisty brzeg zbliżył się do budynków mieszkalnych o kolejne cztery metry. Pod koniec zeszłego roku mieli do klifu 50 metrów, teraz już tylko 40. Mieszkańcom nie chce pomóc Urząd Morski w Gdyni ani Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

Bananowy las pod
Złożeniem przysięgi wojskowej zakończył się w &lt;name type="org"&gt;Łódzkim Centrum Szkolenia Wojskowych Służb Medycznych&lt;/&gt; dwutygodniowy kurs dla pielęgniarek, które latem będą mogły zacząć pracę w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt;. Na specjalne szkolenie przyjechało osiem pań. Zastąpią swoje koleżanki z &lt;name type="place"&gt;Bydgoszczy&lt;/&gt; pracujące w szpitalu wojskowym w &lt;name type="place"&gt;Karbali&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;40-metrowy klif coraz bliżej domów&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;GDYNIA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Mieszkańcy dzielnicy &lt;name type="place"&gt;Babie Doły&lt;/&gt; są coraz bliżej morza. Nie cieszy ich to jednak, bo urwisty brzeg zbliżył się do budynków mieszkalnych o kolejne cztery metry. Pod koniec zeszłego roku mieli do klifu 50 metrów, teraz już tylko 40. Mieszkańcom nie chce pomóc &lt;name type="org"&gt;Urząd Morski&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Gdyni&lt;/&gt; ani &lt;name type="org"&gt;Wojskowa Agencja Mieszkaniowa&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Bananowy las pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego