Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
będą próbowali pochować swego przywódcę jak najbliżej Jerozolimy. Sytuacja może być wybuchowa, szczególnie że na pogrzebie będą tłumy - dodaje prof. Jamsheer.
Stan zdrowia palestyńskiego przywódcy gwałtownie się pogorszył w październiku. Nadal nie wiadomo jednak, dlaczego zapadł w śpiączkę. Lekarze odrzucili wersję o nowotworze przewodu pokarmowego i białaczce. Arabski dziennik "Al-Bajan" napisał w piątek - powołując się na źródła w palestyńskich służbach bezpieczeństwa - że Arafat został otruty przez izraelskich agentów. Lekarze nie potwierdzili tej hipotezy, ale jej też nie wykluczyli.
W Gazie debatowali przywódcy rywalizujących organizacji palestyńskich: Hamasu, Islamskiego Dżihadu, Al-Fatahu i Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. - Priorytetem jest utrzymanie jedności i
będą próbowali pochować swego przywódcę jak najbliżej &lt;name type="place"&gt;Jerozolimy&lt;/&gt;. Sytuacja może być wybuchowa, szczególnie że na pogrzebie będą tłumy - dodaje prof. &lt;name type="person"&gt;Jamsheer&lt;/&gt;.<br>Stan zdrowia palestyńskiego przywódcy gwałtownie się pogorszył w październiku. Nadal nie wiadomo jednak, dlaczego zapadł w śpiączkę. Lekarze odrzucili wersję o nowotworze przewodu pokarmowego i białaczce. Arabski dziennik &lt;name type="tit"&gt;"Al-Bajan"&lt;/&gt; napisał w piątek - powołując się na źródła w palestyńskich służbach bezpieczeństwa - że &lt;name type="person"&gt;Arafat&lt;/&gt; został otruty przez izraelskich agentów. Lekarze nie potwierdzili tej hipotezy, ale jej też nie wykluczyli.<br>W &lt;name type="place"&gt;Gazie&lt;/&gt; debatowali przywódcy rywalizujących organizacji palestyńskich: &lt;name type="org"&gt;Hamasu&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;Islamskiego Dżihadu&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;Al-Fatahu&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny&lt;/&gt;. - Priorytetem jest utrzymanie jedności i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!