Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
mają formę meldunków, która nie jest jednak konsekwentnie zachowana do końca dziennika.
Na podstawie zapisów dziennika były formułowane niektóre szyfrówki dla PSzP w Lublinie, kopie tekstu 2 szyfrówek znajdują się AZHP.
Dziennik do druku przygotowała i opatrzyła w przypisy
Edwarda Mark

[Nr 1]
Dnia 11 IX (19)44
Ewina. Obława. Bierze udział 12 tys. żandarmów ściągniętych z całego gubernatorstwa. Całkowite otoczenie naszej Brygady. Przerwanie się z bojem koło wsi Włyniec. Straty Niemców - 35 zab[itych] i 30 rannych. Nasze straty 12 zabitych, 5 ran[nych]. Powstaje konieczność rozdzielenia brygady w związku z falą obław.
[Nr] 2
Szczepacice, 13 IX [19]44
Rozdzielenie
mają formę meldunków, która nie jest jednak konsekwentnie zachowana do końca dziennika.<br>Na podstawie zapisów dziennika były formułowane niektóre szyfrówki dla PSzP w Lublinie, kopie tekstu 2 szyfrówek znajdują się AZHP.<br>Dziennik do druku przygotowała i opatrzyła w przypisy<br>&lt;au&gt;Edwarda Mark&lt;/au&gt; &lt;page nr=149&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;[Nr 1]&lt;/tit1&gt;<br>Dnia 11 IX (19)44<br>Ewina. Obława. Bierze udział 12 tys. żandarmów ściągniętych z całego gubernatorstwa. Całkowite otoczenie naszej Brygady. Przerwanie się z bojem koło wsi Włyniec. Straty Niemców - 35 zab[itych] i 30 rannych. Nasze straty 12 zabitych, 5 ran[nych]. Powstaje konieczność rozdzielenia brygady w związku z falą obław.<br>&lt;tit1&gt;[Nr] 2&lt;/tit1&gt;<br>Szczepacice, 13 IX [19]44<br>Rozdzielenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego