Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
d. konwikt zbud. 1740-58, obecnie Dom Wycieczkowy PTTK; późnogotycki spichlerz z XV w. Zespół pofranciszkański: kościół gotycki z XIII w., przebud., wyposażenie barokowe; okazałe kolegium pojezuickie, barokowe z XVII w. Neogotycki kościół Świętego Krzyża 1849 z bogatym, stylowym wnętrzem.
Późnobarokowy kościół Świętego Ducha. Na skraju rozległego parku krajobrazowego nad Bobrem pałac zbud. na miejscu d. zamku w l. 1670-1700 (A. della Porta). W pocz. XVII w. własność A. Wallensteina. Obecnie dom kultury. W rynku eklektyczny ratusz z 1879-80. Wokół starego miasta fragmenty murów miejskich. W Starym Żaganiu kościół romański z XII w.
Przy szosie do Iłowej na terenie
d. konwikt zbud. 1740-58, obecnie Dom Wycieczkowy PTTK; późnogotycki spichlerz z XV w. Zespół pofranciszkański: kościół gotycki z XIII w., przebud., wyposażenie barokowe; okazałe kolegium pojezuickie, barokowe z XVII w. Neogotycki kościół Świętego Krzyża 1849 z bogatym, stylowym wnętrzem. <br>Późnobarokowy kościół Świętego Ducha. Na skraju rozległego parku krajobrazowego nad Bobrem pałac zbud. na miejscu d. zamku w l. 1670-1700 (A. della Porta). W pocz. XVII w. własność A. Wallensteina. Obecnie dom kultury. W rynku eklektyczny ratusz z 1879-80. Wokół starego miasta fragmenty murów miejskich. W Starym Żaganiu kościół romański z XII w. <br>Przy szosie do Iłowej na terenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!