Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 28.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
lat. Ostatecznie w czerwcu ub.r. Bundestag zdecydował się na realizację kontrowersyjnego projektu amerykańskiego architekta Petera Eisenmana. Na terenie o powierzchni 20 tys. m. kw. umieszczonych zostanie 2700 różnej wielkości bloków kamiennych. Obok powstanie ośrodek dokumentacji i informacji o holocauście.
We wczorajszej uroczystości nie wziął udziału burmistrz Berlina Eberhard Diepgen (CDU). W ten sposób postanowił okazać swój sprzeciw wobec projektu pomnika. - Diepgen nie przysłużył się swoją dzisiejszą nieobecnością demokracji niemieckiej - powiedział Michel Friedman, wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech.
rogul, pap, reuters
lat. Ostatecznie w czerwcu ub.r. Bundestag zdecydował się na realizację kontrowersyjnego projektu amerykańskiego architekta Petera Eisenmana. Na terenie o powierzchni 20 tys. m. kw. umieszczonych zostanie 2700 różnej wielkości bloków kamiennych. Obok powstanie ośrodek dokumentacji i informacji o holocauście. <br>We wczorajszej uroczystości nie wziął udziału burmistrz Berlina Eberhard Diepgen (CDU). W ten sposób postanowił okazać swój sprzeciw wobec projektu pomnika. - Diepgen nie przysłużył się swoją dzisiejszą nieobecnością demokracji niemieckiej - powiedział Michel Friedman, wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;rogul, pap, reuters
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego