Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
znajduje swój wyraz w ekspresji grupy: tam gdzie króluje otwartość, dialogi są szybkie, przypominają czasem pojedynki, tam gdzie dominuje integracja, wiele jest obszernych osobistych świadectw, a w dialogach dużo cierpliwego "ucierania" relacji.

Płeć uczestników ma różne odbicie w procesie grupowym zależnie od funkcjonujących norm. Tak więc grupa INDYWIDUALISTÓW i ZDEMOKRATYCZNYCH CENTRALISTÓW wprowadza płeć i związany z nią klimat do dialogów, podczas gdy u ZŁĄCZONYCH PRZESZŁOŚCIĄ problem ten jakby nie istnieje; w grupie WSPÓLNOTOWCÓW jedyny mężczyzna (Witek) głośno wyraża swój dyskomfort związany z tą sytuacją.

ROZDZIAŁ PIĄTY

Wspólny mianownik grupy

Wspólny mianownik grupy lepiej jest zobrazować na przykładzie grupy prowadzonej dyrektywnie.

Wyobraźmy
znajduje swój wyraz w ekspresji grupy: tam gdzie króluje otwartość, dialogi są szybkie, przypominają czasem pojedynki, tam gdzie dominuje integracja, wiele jest obszernych osobistych świadectw, a w dialogach dużo cierpliwego "ucierania" relacji.<br><br>Płeć uczestników ma różne odbicie w procesie grupowym zależnie od funkcjonujących norm. Tak więc grupa INDYWIDUALISTÓW i ZDEMOKRATYCZNYCH CENTRALISTÓW wprowadza płeć i związany z nią klimat do dialogów, podczas gdy u ZŁĄCZONYCH PRZESZŁOŚCIĄ problem ten jakby nie istnieje; w grupie WSPÓLNOTOWCÓW jedyny mężczyzna (Witek) głośno wyraża swój dyskomfort związany z tą sytuacją.<br><br>&lt;tit&gt;ROZDZIAŁ PIĄTY<br><br>Wspólny mianownik grupy&lt;/&gt;<br><br>Wspólny mianownik grupy lepiej jest zobrazować na przykładzie grupy prowadzonej dyrektywnie.<br><br>Wyobraźmy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego