Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
biegną bosonogie dzieciaki, czepiają się resorów. Mój świat, świat miękkiej kanapki, dominuje posłusznie nad biegnącymi dziećmi, nad mijającym mnie krajobrazem, fatamorganą, nierzeczywistością, co nie mieści się w topografii mojego myślenia. I nic nie wskazuje na to, że kiedyś rozerwą się krawędzie. Że czas wypluje mnie w cztery strony innego porządku.

CIĄGI DALSZE I DALSZE
Zbyt gwałtownie wypluje. Może dlatego zostanie we mnie tamta topografia?
Dobre zasypianie bywa leśne, bywa i łąkowe. Po zaśnięciu czerwone maki albo lot nad piaszczystą drogą. Przed zaśnięciem, dla sprowadzenia snu, przywołuję pagórek na skraju brzeziny, gdzie przylaszczki i zawilce.
Lasy to otwarcie. Mają we mnie ciągi dalsze
biegną bosonogie dzieciaki, czepiają się resorów. Mój świat, świat miękkiej kanapki, dominuje posłusznie nad biegnącymi dziećmi, nad mijającym mnie krajobrazem, fatamorganą, nierzeczywistością, co nie mieści się w topografii mojego myślenia. I nic nie wskazuje na to, że kiedyś rozerwą się krawędzie. Że czas wypluje mnie w cztery strony innego porządku.&lt;/&gt; <br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;CIĄGI DALSZE I DALSZE&lt;/&gt;<br>Zbyt gwałtownie wypluje. Może dlatego zostanie we mnie tamta topografia?<br>Dobre zasypianie bywa leśne, bywa i łąkowe. Po zaśnięciu czerwone maki albo lot nad piaszczystą drogą. Przed zaśnięciem, dla sprowadzenia snu, przywołuję pagórek na skraju brzeziny, gdzie przylaszczki i zawilce.<br>Lasy to otwarcie. Mają we mnie ciągi dalsze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego