Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
luterańskiego do katolickiego.
Znikną więc dylematy tzw. małżeństw mieszanych (gdzie np. żona jest katoliczką, a mąż ewangelikiem), w którym z Kościołów ochrzcić dziecko?
Ten dylemat pozostanie dopóty, dopóki będą istniały podziały w chrześcijaństwie. Potrzebna jest dyskusja dotycząca problemów małżeństw mieszanych. Chodzi o to, aby małżonkowie mieli świadomość, że w Kościele Chrystusowym łączy ich więcej niż tylko chrzest.
Kościoły w Polsce jako pierwsze w świecie podpisały wspólną deklarację o ważności chrztu. Czy znaczy to, że przodujemy w wysiłkach zmierzających ku jedności?
Świadczy to jedynie o tym, że ekumenia w Polsce ma specyficzny charakter. Z jednej strony Polacy potrafią zaskoczyć nowymi inicjatywami, a
luterańskiego do katolickiego. <br>Znikną więc dylematy tzw. małżeństw mieszanych (gdzie np. żona jest katoliczką, a mąż ewangelikiem), w którym z Kościołów ochrzcić dziecko? <br>Ten dylemat pozostanie dopóty, dopóki będą istniały podziały w chrześcijaństwie. Potrzebna jest dyskusja dotycząca problemów małżeństw mieszanych. Chodzi o to, aby małżonkowie mieli świadomość, że w Kościele Chrystusowym łączy ich więcej niż tylko chrzest. <br>Kościoły w Polsce jako pierwsze w świecie podpisały wspólną deklarację o ważności chrztu. Czy znaczy to, że przodujemy w wysiłkach zmierzających ku jedności? <br>Świadczy to jedynie o tym, że &lt;orig&gt;ekumenia&lt;/&gt; w Polsce ma specyficzny charakter. Z jednej strony Polacy potrafią zaskoczyć nowymi inicjatywami, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego