Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Arsenał Gorzowski
Nr: 6
Miejsce wydania: Gorzów Wielkopolski
Rok: 1998
lipcem, ciężko opowieścią i raki zaległy gdzieś w ciemnych legowiskach, sennie.



Władysław Łazuka jest poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Urodził się w 1946 r. w Tyrawie Solnej na Rzeszowszczyźnie. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Stargardzie Szczecińskim oraz studia w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Po studiach zamieszkał i pracował w Choszcznie.
Debiutował w 1969 r. na antenie szczecińskiego radia opowiadaniem "Dzień Starego" oraz wierszami w szczecińskim kwartalniku kulturalnym "Vineta".
Publikował m.in. w "Regionach", "Tygodniku Kulturalnym", "Spojrzeniach", "Kamenie", "Morzu i Ziemi", "Nadodrzu" oraz w wydawnictwach zbiorowych.
Opublikował tomiki: "Przejdę sad" (1976), "Tamto wszystko za tobą" (1980), "Czytanie z natury" (1983), "Wołanie źródeł
lipcem, ciężko opowieścią i raki zaległy gdzieś w ciemnych legowiskach, sennie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Władysław Łazuka jest poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Urodził się w 1946 r. w Tyrawie Solnej na Rzeszowszczyźnie. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Stargardzie Szczecińskim oraz studia w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Po studiach zamieszkał i pracował w Choszcznie.&lt;/&gt;<br>Debiutował w 1969 r. na antenie szczecińskiego radia opowiadaniem "Dzień Starego" oraz wierszami w szczecińskim kwartalniku kulturalnym "Vineta".<br>Publikował m.in. w "Regionach", "Tygodniku Kulturalnym", "Spojrzeniach", "Kamenie", "Morzu i Ziemi", "Nadodrzu" oraz w wydawnictwach zbiorowych.<br>Opublikował tomiki: "Przejdę sad" (1976), "Tamto wszystko za tobą" (1980), "Czytanie z natury" (1983), "Wołanie źródeł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego