Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
dwoił się i troił, by wyśledzić sprawcę kradzieży. Po 3 tygodniach intensywnego śledztwa policja odniosła sukces - co podkreślił "Kurier Warszawski" (1931, nr 48) - rzadko notowany w kronikach kryminalnych.
Trzeba trafu, że jeden z wywiadowców, który często brał udział w rewizjach i obławach w "Cyrku", jak zwano dom noclegowy przy ulicy Dzikiej, zapamiętał, że leżał tam za piecem duży ruszt żelazny. Z kolei na strzępie gazety napisano ołówkiem imię "Józek", były też tam jakieś zapiski do rozwiązywanych logogryfów. Pobrano próbki pisma od nocujących tam gazeciarzy ulicznych, a grafolog w aparacie powiększającym porównywał je z owymi notatkami.
W ten sposób trafiono na gazeciarza
dwoił się i troił, by wyśledzić sprawcę kradzieży. Po 3 tygodniach intensywnego śledztwa policja odniosła sukces - co podkreślił "Kurier Warszawski" (1931, nr 48) - rzadko notowany w kronikach kryminalnych.<br>Trzeba trafu, że jeden z wywiadowców, który często brał udział w rewizjach i obławach w "Cyrku", jak zwano dom noclegowy przy ulicy Dzikiej, zapamiętał, że leżał tam za piecem duży ruszt żelazny. Z kolei na strzępie gazety napisano ołówkiem imię "Józek", były też tam jakieś zapiski do rozwiązywanych logogryfów. Pobrano próbki pisma od nocujących tam gazeciarzy ulicznych, a grafolog w aparacie powiększającym porównywał je z owymi notatkami.<br>W ten sposób trafiono na gazeciarza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego