Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 43
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
się całą prawdę o kampanii wrześniowej 39 roku, nie zawsze wymawiano wszystkich agresorów. Najczęściej mówi się ataku Niemców, od niedawna dopiero o Sowietach, najrzadziej pamięta się o tym, że we wrześniu 39 roku wkroczyli do Polski także Słowacy - mówił w sobotę podczas otwarcia wystawy w Ratuszu jej organizator, Robert Kowalski. Ekspozycja pokazuje pamiątki i dokumenty dotyczące Kampanii wrześniowej 1939 roku na Podhalu.
W pierwszych dniach września na Podhale wkroczyło 40 tys. słowackich żołnierzy. Butni, pewni siebie zajmowali kolejne miejscowości polskie. Ówczesny proboszcz z Bukowiny Tatrzańskiej zapamiętał, jak idący przez wieś Słowacy śpiewali:
Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi Jak jej
się całą prawdę o kampanii wrześniowej 39 roku, nie zawsze wymawiano wszystkich agresorów. Najczęściej mówi się ataku Niemców, od niedawna dopiero o Sowietach, najrzadziej pamięta się o tym, że we wrześniu 39 roku wkroczyli do Polski także Słowacy - mówił w sobotę podczas otwarcia wystawy w Ratuszu jej organizator, Robert Kowalski. Ekspozycja pokazuje pamiątki i dokumenty dotyczące Kampanii wrześniowej 1939 roku na Podhalu.<br>W pierwszych dniach września na Podhale wkroczyło 40 tys. słowackich żołnierzy. Butni, pewni siebie zajmowali kolejne miejscowości polskie. Ówczesny proboszcz z Bukowiny Tatrzańskiej zapamiętał, jak idący przez wieś Słowacy śpiewali:<br>&lt;q&gt;Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi Jak jej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego