Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.13 (10)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dopiero na początku XX wieku. Wszystkie tradycje z nim związane są więc świeże.
Ludowe zwyczaje pozwalają trzymać ustrojoną choinkę nawet do 2 lutego (do dnia Matki Boskiej Gromnicznej). - W dawnej Polsce aż do lutego po domach chodzili kolędnicy, a kolędy najlepiej śpiewało się pod choinką - tłumaczy Joanna Szczypy z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Z kolei kościelne zwyczaje nakazują rozebrać choinkę w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli (czyli po 6 stycznia). Tak uważa ojciec Jan, dominikanin z warszawskiego klasztoru. - Podkreślam jednak, że nie jest to rygorystyczny nakaz - dodaje ojciec Jan.
Decyzja należy więc tylko do nas.
MW

Złodziej sprinter atakuje w
dopiero na początku XX wieku. Wszystkie tradycje z nim związane są więc świeże. <br>Ludowe zwyczaje pozwalają trzymać ustrojoną choinkę nawet do 2 lutego (do dnia Matki Boskiej Gromnicznej). &lt;q&gt;- W dawnej Polsce aż do lutego po domach chodzili kolędnicy, a kolędy najlepiej śpiewało się pod choinką&lt;/&gt; - tłumaczy Joanna Szczypy z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.<br>Z kolei kościelne zwyczaje nakazują rozebrać choinkę w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli (czyli po 6 stycznia). Tak uważa ojciec Jan, dominikanin z warszawskiego klasztoru. &lt;q&gt;- Podkreślam jednak, że nie jest to rygorystyczny nakaz&lt;/&gt; - dodaje ojciec Jan.<br>Decyzja należy więc tylko do nas. <br>&lt;au&gt;MW&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Złodziej sprinter atakuje w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego