Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pod lupę historycy obu krajów. Prowadzone pod patronatem UNESCO prace zakończyło porozumienie z czerwca 1976 r., zobowiązujące obie strony do przestrzegania, aby poczynione poprawki na temat stosunków polsko-niemieckich były uwzględniane w treści książek do historii.

Porozumienie wywołało fale krytyki w Niemczech. Historyk Botho Spruth wyłożył racje oponentów w książce "Fałszowanie historii w niemieckich szkołach - Wolność nauczania w niebezpieczeństwie". Pisał m.in.: "Gierek i jego ambasador w Bonn naciskają, przewodniczący polskiej komisji przy UNESCO prof. Markiewicz skarży się natomiast na niemieckie zastrzeżenia i krytykę.

Otóż nie mamy nic przeciwko pojednaniu, ale nie kosztem prawdy historycznej, mającej na celu obarczenie głównie Niemców
pod lupę historycy obu krajów. Prowadzone pod patronatem UNESCO prace zakończyło porozumienie z czerwca 1976 r., zobowiązujące obie strony do przestrzegania, aby poczynione poprawki na temat stosunków polsko-niemieckich były uwzględniane w treści książek do historii.<br><br>Porozumienie wywołało fale krytyki w Niemczech. Historyk Botho Spruth wyłożył racje oponentów w książce "Fałszowanie historii w niemieckich szkołach - Wolność nauczania w niebezpieczeństwie". Pisał m.in.: "Gierek i jego ambasador w Bonn naciskają, przewodniczący polskiej komisji przy UNESCO prof. Markiewicz skarży się natomiast na niemieckie zastrzeżenia i krytykę. &lt;gap&gt;<br><br>Otóż nie mamy nic przeciwko pojednaniu, ale nie kosztem prawdy historycznej, mającej na celu obarczenie głównie Niemców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego