Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 1
Rok: 1999
do Modlina.
Przed akcją rewindykacyjną Frontu Pomorskiego w grudniu 1919 roku Flotylla Wiślana zawiadywała 7 statkami (w tym 1 z batalionu morskiego i 2 z KPW Modlin) oraz 15 motorówkami (5 uzbrojonych). Jej stan osobowy stanowiło 25 oficerów i podchorążych oraz 158 podoficerów i marynarzy. Był to największy stan bojowy Flotylli Wiślanej w okresie pierwszego etapu jej rozwoju, który zakończył się 28 lipca 1920 r.
W operacji rewindykacji Pomorza bezpośrednio uczestniczył tylko statek "Wisła" z Flotylli Wiślanej oraz część jej personelu technicznego w grupach przejmujących porty rzeczne w Toruniu, Fordonie, Grudziądzu i Tczewie.


Jak pisze Józef Dyskant: " Objęcie Wybrzeża i Pomorza
do Modlina.<br>Przed akcją rewindykacyjną Frontu Pomorskiego w grudniu 1919 roku Flotylla Wiślana zawiadywała 7 statkami (w tym 1 z batalionu morskiego i 2 z KPW Modlin) oraz 15 motorówkami (5 uzbrojonych). Jej stan osobowy stanowiło 25 oficerów i podchorążych oraz 158 podoficerów i marynarzy. Był to największy stan bojowy Flotylli Wiślanej w okresie pierwszego etapu jej rozwoju, który zakończył się 28 lipca 1920 r.<br>W operacji rewindykacji Pomorza bezpośrednio uczestniczył tylko statek "Wisła" z Flotylli Wiślanej oraz część jej personelu technicznego w grupach przejmujących porty rzeczne w Toruniu, Fordonie, Grudziądzu i Tczewie.<br>&lt;page nr=27&gt;<br><br>Jak pisze Józef Dyskant: "&lt;gap&gt; Objęcie Wybrzeża i Pomorza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego