Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
w stosunku do rówieśników z pozostałych obszarów kraju. Nie są to pomyślne prognozy dla przyszłego rozwoju cywilizacyjnego, jeśli weźmie się pod uwagę, że dotyczą w dużej mierze centrów kulturowych i ośrodków edukacyjnych.
Obszary zdegradowane przyrodniczo charakteryzują się też znacznymi stratami ekonomicznymi na skutek zanieczyszczenia środowiska. Największe straty środowiskowe występują na Górnym Śląsku. Straty wywołane tylko przez zanieczyszczone powietrze wynosiły na początku lat osiemdziesiątych około 19% produktu globalnego tego województwa. Struktura tych strat przedstawiała się następująco:
budownictwo mieszkaniowe, użyteczności publicznej i komunalne 30%
przemysł 32% gospodarstwa domowe 5%
zdrowie ludzi 32% inne 1%.

Jeżeli do strat spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem dodamy straty wywołane
w stosunku do rówieśników z pozostałych obszarów kraju. Nie są to pomyślne prognozy dla przyszłego rozwoju cywilizacyjnego, jeśli weźmie się pod uwagę, że dotyczą w dużej mierze centrów kulturowych i ośrodków edukacyjnych.<br>Obszary zdegradowane przyrodniczo charakteryzują się też znacznymi stratami ekonomicznymi na skutek zanieczyszczenia środowiska. Największe straty środowiskowe występują na Górnym Śląsku. Straty wywołane tylko przez zanieczyszczone powietrze wynosiły na początku lat osiemdziesiątych około 19% produktu globalnego tego województwa. Struktura tych strat przedstawiała się następująco:<br>budownictwo mieszkaniowe, użyteczności publicznej i komunalne 30%<br>przemysł 32% gospodarstwa domowe 5%<br>zdrowie ludzi 32% inne 1%.<br><br>Jeżeli do strat spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem dodamy straty wywołane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego